Szczegóły

29 marca 2022

Płatne praktyki i staże w PZU czekają na młode talenty

PZU uruchomił program płatnych praktyk i staży dla studentów i absolwentów. W ramach tegorocznej edycji, której towarzyszy hasło „Pokaż swoje mocne strony”, ubezpieczyciel oferuje kandydatom blisko 60 ofert. Młode talenty mogą liczyć m.in. na szkolenia wdrożeniowe oraz opiekę ekspertów PZU, którzy zadbają o dobrą atmosferę do zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych w największej instytucji finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Aplikacje można składać do 22 kwietnia na pzustudenttalent.pl.

PZU - lider sektora ubezpieczeń i finansów w naszym regionie - zatrudnia wysokiej klasy ekspertów z obszaru ubezpieczeń, jak również IT, finansów, analizy biznesowej, marketingu, administracji, nieruchomości, prawa, PR, HR i wielu innych. Oferta stażu czy praktyk w firmie to doskonała szansa na zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego i zbudowanie kompetencji niezbędnych do tego, by w niedalekiej przyszłości stać się prawdziwym specjalistą w wybranej dziedzinie.

W PZU wypatrujemy młode talenty. Inwestujemy w rozwój aktywnych studentów i absolwentów - pełnych pomysłów i energii. Wierzymy, że każdy z nich ma super moce – talenty, które może odkryć i rozwijać na płatnej praktyce lub stażu w naszej firmie. Udział w tym programie to nie tylko zdobywanie cenionych na rynku pracy umiejętności, ale także ważny krok do tego, by odpowiednio ukierunkować dalszy rozwój swojej kariery zawodowej– mówi Anna Gaertig, kierownik Zespołu Rekrutacji i Marki Pracodawcy w PZU.

Oferta praktyk skierowana jest do studentów, co najmniej II roku studiów oraz absolwentów do roku po ukończeniu studiów. W przypadku aplikowania na staż kandydat musi być studentem, co najmniej III roku lub absolwentem do dwóch lat po ukończeniu studiów. W tym roku oferowane przez PZU praktyki i staże odbędą się w Warszawie, a także w Łodzi, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu. Uczestnicy programu mogą liczyć na szkolenia wdrożeniowe oraz opiekę doświadczonych pracowników PZU, którzy oprócz wsparcia merytorycznego, zadbają też o dobrą atmosferę pracy.

Poza cennym doświadczeniem zawodowym, praktyki i staże w PZU to także atrakcyjne, rynkowe wynagrodzenie, rozsądne godziny pracy i poszanowanie idei work-life balance.   – mówi Anna Wardecka, dyrektor zarządzający ds. HR w Grupie PZU. W naszej firmie dużą uwagę skupiamy na relacjach z pracownikami, wsłuchiwaniu się w ich głos, dbaniu o ich komfort i rozwój, czego potwierdzeniem jest m.in. otrzymana przez nas w tym roku Nagroda Specjalna „Friendly Workplace”, wyróżnienie przyznawane przez redakcję MarkaPracodawcy.pl. – dodaje Anna Wardecka.

Praktyki w PZU rozpoczną się w lipcu i potrwają trzy miesiące, z kolei staże będą trwały od lipca do końca grudnia. W zależności od obszaru biznesowego, do którego aplikuje kandydat, preferowane są różne kierunki studiów. Najczęściej są to: ekonomia, zarządzanie, finanse, matematyka, informatyka, prawo i pokrewne. Cały proces rekrutacyjny odbędzie się w formie online.

Program praktyk i staży to część inicjatywy PZU Student Talent, w ramach, której ubezpieczyciel zamierza docelowo gromadzić różne projekty kierowane do środowiska akademickiego.

Więcej informacji można przeczytać na:

stronie internetowej: pzustudenttalent.pl lub pzu.pl/praktyki   

Facebookhttps://www.facebook.com/pzukariera/ 

Instagramhttps://www.instagram.com/pzukariera/ 

Twitterhttps://twitter.com/GrupaPZU 

LinkedInhttps://www.linkedin.com/company/pzu/ 

Zamknij