Szczegóły

28 lipca 2020

PZU upamiętnia Powstanie Warszawskie

Na elewacji siedziby PZU w al. Jana Pawła II w Warszawie 1 sierpnia rozbłyśnie powstańcza kotwica.

Znak ułożony z zapalonych okien biurowca będzie świecił każdej nocy do 8 sierpnia. W ten sposób PZU chce złożyć hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W okolicy biurowca toczyły się walki o dostęp do Śródmieścia, którego bronili żołnierze AK Batalionu "Chrobry".

Powstańcza kotwica rozbłyśnie na siedzibie PZU już po raz piąty. Jako mecenas Muzeum Powstania Warszawskiego,  największy polski ubezpieczyciel włączył się także w inne wydarzenia  upamiętniające 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się koncertem w Muzeum Powstania Warszawskiego w Sali pod Liberatorem. Występ Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik poświęcony był poecie i uczestnikowi Powstania Warszawskiego Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, który zginął w pierwszych dniach walk.

1 sierpnia, po uroczystościach upamiętniających godzinę „W”, w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Na wspólne śpiewanie z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy można zarejestrować się na stronie rejestracja.1944.pl.  Start koncertu o godz. 20.30. Wydarzenie będzie można oglądać na antenie TVP1  oraz na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Po koncercie, o północy, odbędzie się uroczysta premiera spektaklu teatralnego „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego w reżyserii i wykonaniu Adama Woronowicza. To relacja z Powstania Warszawskiego widziana oczami cywila. Transmisję spektaklu będzie można zobaczyć na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

PZU jest mecenasem Muzeum Powstania Warszawskiego od 2015 roku. W czerwcu tego roku, PZU  razem z PGNiG Obrót Detaliczny przekazały 500 „Pakietów Na Zdrowie” Powstańcom Warszawskim. Dzięki temu mogą oni skorzystać z bezpłatnych konsultacji u specjalistów m.in. okulisty czy kardiologa. Dodatkowo pakiet obejmuje badania profilaktyczne takie jak EKG, USG czy badania krwi.

Więcej informacji o planowanych obchodach dostępne jest na stronie: 1944.pl.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij