Szczegóły

06 grudnia 2019

PZU Zdrowie z własną siecią diagnostyczną

Sieć medyczna PZU Zdrowie powiększy się o 35 placówek oferujących diagnostykę obrazową. Zarząd PZU Zdrowie podpisał umowę przedwstępną nabycia 100 proc. akcji Tomma Diagnostyka Obrazowa SA, największego pod względem infrastruktury prywatnego świadczeniodawcy diagnostyki obrazowej. Dzięki temu liczba placówek własnych PZU Zdrowie wzrośnie o ponad jedną trzecią. Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na transakcję. Grupa PZU podkreśla społeczny wymiar planowanego przejęcia. Dzięki możliwości zaoferowania setkom tysięcy Polaków w całym kraju dostępu do nowoczesnych badań diagnostycznych, czyli profilaktyki, największy polski ubezpieczyciel w praktyce realizuje swoją strategię społeczną wyrażoną w haśle #10latdluzej.

Tomma Diagnostyka Obrazowa oferuje badania tomografem komputerowym, rezonansem magnetycznym, a także RTG i USG. Ma ponad 25-letnie doświadczenie na polskim rynku prywatnej opieki medycznej i placówki w prawie 30 miastach, w tym m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Białymstoku, Szczecinie, Częstochowie i Opolu.

– Do opieki zdrowotnej chcemy stosować dobrze znaną starą zasadę. Mówi ona, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nasza działalność biznesowa i projekty społeczne są w dużej mierze nastawione na prewencję. Dziś robimy kolejny duży krok. Rozszerzenie sieci PZU Zdrowie o tak dużą liczbę placówek oferujących diagnostykę na najwyższym poziomie pozwoli nam jeszcze szybciej i skuteczniej pomagać pacjentom w rozpoznawaniu schorzeń – mówi prezes PZU Paweł Surówka. – Nie jest żadną tajemnicą, że chcemy rozwijać naszą sieć i być dostępni w wielu miejscach, w całej Polsce. Transakcja pozwoli na przekroczenie symbolicznej liczby 100 własnych placówek. PZU Zdrowie to gracz numer trzy na rynku oferentów prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, jednak nasze ambicje sięgają dużo dalej – mówi Aleksandra Agatowska, członek zarządu PZU SA.

Tomma Diagnostyka Obrazowa ma zostać przejęta od funduszu private equity THC. UOKiK wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji. To kolejna duża akwizycja PZU Zdrowie po przejęciu w marcu 100 proc. udziałów w spółkach Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka. – Wizją PZU Zdrowie jest wyznaczanie standardów opieki zdrowotnej w Polsce, a jednym z kluczowych elementów tych standardów jest profilaktyka. Przejęcie sieci diagnostyki obrazowej to kolejny etap realizacji naszej wizji. Dzięki sieci własnych pracowni diagnostycznych ułatwimy naszym pacjentom dostęp do tych ważnych usług, co przełoży się na wcześniejsze wykrywanie chorób. Tomma świadczy usługi zarówno prywatnie, jak i w ramach NFZ, co gwarantuje wysokiej jakości usługi również w systemie publicznym – podkreśla Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie. – Dzięki własnym przychodniom diagnostycznym nasi pacjenci będą mogli wykonać badania i otrzymać ich opis jeszcze szybciej niż dotychczas, a my będziemy mieć pewność, że zostali zbadani na nowoczesnym sprzęcie odpowiadającym najwyższym standardom. Przejęcie Tommy pozwoli nam jeszcze lepiej zadbać o zdrowie osób objętych naszymi programami opieki – dodaje Julita Czyżewska.

Akwizycja Tomma Diagnostyka Obrazowa to największy jednorazowy projekt związany z rozwojem sieci PZU Zdrowie, dzięki któremu firma przekroczy symboliczną liczbę 100 własnych placówek medycznych. W sieci Tomma pracuje na co dzień ponad stu dwudziestu lekarzy, zaś liczba całego personelu sięga niemal ośmiuset osób. Tomma dysponuje aż 28 aparatami rezonansu magnetycznego i 15 aparatami tomografii komputerowej. W 2019 roku sieć chce wykonać ponad 300 000 badań diagnostycznych.

Przejmowana przez PZU Zdrowie firma Tomma Diagnostyka Obrazowa działa na rynku usług medycznych od 1991 r. Świadczy usługi w ponad 30 pracowniach na terenie całego kraju, oferując głównie badania rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej.

PZU Zdrowie ma sieć liczącą już 100 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu PZU Zdrowie otworzyło pierwsze gabinety stomatologiczne pod własną marką.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza aktywami o wartości prawie 340 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij