Szczegóły

06 maja 2019

TFI PZU zostało wpisane do ewidencji PFR

Grupa PZU może już formalnie oferować prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. TFI PZU SA zostało wpisane do ewidencji prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.

– Działamy szybko, ponieważ jesteśmy zdeterminowani, żeby wspierać ideę oszczędzania przez Polaków. Taką możliwość dają Pracownicze Plany Kapitałowe. Naszym celem jest skuteczne pomnażanie powierzonych nam oszczędności – mówi Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK.

Jak zapowiadał prezes Grupy Paweł Surówka, PZU w pierwszym roku funkcjonowania PPK zrezygnuje z pobierania opłat za ich zarządzanie.

– Nasz atut to sieć ponad 400 placówek w całym kraju, 300 opiekunów klienta korporacyjnego i 2500 doradców klienta indywidualnego. Zapewnimy kompleksową pomoc przy zawieraniu umów na prowadzenia i zarządzanie PPK, przy ich wdrażaniu i prowadzeniu na co dzień. Do dyspozycji pracodawców i pracowników oddamy nowoczesny platformy internetowe – zapowiada Marcin Żółtek.

Zarządzaniem i prowadzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych zajmie się w imieniu Grupy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. TFI PZU SA jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności
Zamknij